znajdź nas na: facebook, twitter, google+

A ta bajka zaczęła się tak…

BajkiPolskie.pl

Minęło już pół roku odkąd wystartowaliśmy z pierwszą serią klasycznej i współczesnej literatury dziecięcej w wersjach na iPady i iPhone’y. Od tego czasu ukazało się już 27 naszych książeczek, w tym pozycje edukacyjne. Jak to się stało, że duża firma programistyczna, jaką jest PGS Software, postanowiła wydawać książeczki dla dzieci?

Programiści PGS dla dzieci

Programiści też ludzie – wbrew stereotypom mają normalne rodziny i dzieci, wcale też nie spędzają każdej chwili przed komputerem. Programistyczne umiejętności lubią wykorzystywać również do sprawiania radości najbliższym. Właśnie tak narodził się pomysł wydania serii książeczek elektronicznych. Jak by nie patrzeć, młode pokolenia dorastają już od urodzenia w otoczeniu komputerów, tabletów i smartfonów – dlaczego więc nie przedstawić im wartościowych treści w nowoczesnej i wygodnej formie?

Po zdobyciu praw do wierszy, znalezieniu ilustratorów, nagraniu lektorów, opracowaniu grafiki (zdjęcie po lewej to jedna z pierwszych propozycji logo), zakodowaniu książeczek na urządzenia z systemem iOS, udało się nam szczęśliwie złożyć wszystko w zgrabną całość. Żadna aplikacja nie może jednak trafić do sprzedaży bez testów, a testowanie bajeczek powierzono właśnie dzieciom pracowników PGS Software.

„Tato, a kiedy poczytamy bajkę na małym komputerze?”, czyli mali testerzy z PGS-u

Wojtek Gurgul (CEO PGS Software): Teraz, gdy mamy już prawie 30 książeczek, widzę że każdemu podoba się co innego. Jak obłąkany pytam moje dzieci co im się podoba, ale okazuje się, że każdy z nas ma kompletnie inny gust.

Bartek Jabłoński (Team Leader w PGS Software): Pamiętam, że wiele razy próbowaliśmy puszczać dzieciom rożne audiobooki, ale efekt był taki, że po chwili słuchania zajmowały się zupełnie czym innym – i to najczęściej w innym pokoju. Gdy dostały pierwsze testowe wersje BajekPolskich.pl na iPadzie, o mało się nie pobiły o to, kto będzie przekładał strony przy czytaniu. Każda bajka jest już wysłuchana kilkanaście razy, a niektóre fragmenty wierszyków starszy syn (4 lata) zna na pamięć. Ciekawe jest to, że ilustracje, które mi się na początku nie podobały, na dzieci działają magicznie i właśnie te książeczki lubią najbardziej.

zbierz wszystkie książeczki

Jan Brzechwa
Katar
Aleksander Fredro
Małpa w kąpieli
Katarzyna Filipek-Herniczek
Myszka Melania wyjeżdża na wakacje
Julian Tuwim
Słoń Trąbalski
Maria Konopnicka
Stefek Burczymucha
Bajki Polskie copyright © 2012 by PGS Software