znajdź nas na: facebook, twitter, google+

Jak zabezpieczyć iPada przed dzieckiem, czyli poradnik zatroskanego rodzica

Jak zabezpieczyć iPada przed dzieckiem, czyli poradnik zatroskanego rodzica

Dzieci świetnie radzą sobie z nowymi technologiami i gadżetami, ale to wciąż dzieci, które nieopatrznie mogą uszkodzić delikatne urządzenie. Jak tego uniknąć?

- Zarezerwuj sobie około dwie godziny (lub więcej) w codziennym grafiku. Następnie daj dziecku iPada, posadź go w wygodnym miejscu i, siedząc obok niego, nie spuszczaj wzroku z ekranu. Gdy malec będzie chciał kliknąć w nieodpowiednie miejsce, zdążysz go powstrzymać. Zaleca się wypicie mocnej kawy, aby utrzymać maksymalną koncentrację.

- Napój dziecko przed korzystaniem z iPada/iPhone’a. Niech wie, że w odległości 1m od sprzętu nie może znajdować się żadna ciecz. Na usilne prośby o picie odprowadź dziecko na bezpieczną odległość, napój je (upewnij się, że przełknęło płyn) po czym ponownie możecie wrócić do czytania na iPadzie.

- Podobnie sprawa wygląda z jedzeniem. Przed dopuszczeniem do iPada, dziecko należy dobrze nakarmić, aby w trakcie zabawy nie żądało czekoladek, chipsów, serków i innych brudzących przekąsek. Na usilne prośby o jedzenie powtórzyć procedurę podobną do tej z napojami.

- Usuń z otoczenia wszelkie przedmioty mogące zarysować iPada – kredki, długopisy, klocki, samochodziki itd. Dozwolone są jedynie bardzo pluszowe misie.

Mamy nadzieję, że z naszym krótkim poradnikiem, wspólne czytanie na iPadzie stanie się przyjemnością.

zbierz wszystkie książeczki

Julian Tuwim
Słoń Trąbalski
Stanisław Jachowicz
Chory Kotek
Jan Brzechwa
Leń
Maria Konopnicka
Stefek Burczymucha
Jan Brzechwa
Na straganie
Bajki Polskie copyright © 2012 by PGS Software