znajdź nas na: facebook, twitter, google+

Jak zabezpieczyć iPada przed dzieckiem, czyli poradnik zatroskanego rodzica

Jak zabezpieczyć iPada przed dzieckiem, czyli poradnik zatroskanego rodzica

Dzieci świetnie radzą sobie z nowymi technologiami i gadżetami, ale to wciąż dzieci, które nieopatrznie mogą uszkodzić delikatne urządzenie. Jak tego uniknąć?

- Zarezerwuj sobie około dwie godziny (lub więcej) w codziennym grafiku. Następnie daj dziecku iPada, posadź go w wygodnym miejscu i, siedząc obok niego, nie spuszczaj wzroku z ekranu. Gdy malec będzie chciał kliknąć w nieodpowiednie miejsce, zdążysz go powstrzymać. Zaleca się wypicie mocnej kawy, aby utrzymać maksymalną koncentrację.

- Napój dziecko przed korzystaniem z iPada/iPhone’a. Niech wie, że w odległości 1m od sprzętu nie może znajdować się żadna ciecz. Na usilne prośby o picie odprowadź dziecko na bezpieczną odległość, napój je (upewnij się, że przełknęło płyn) po czym ponownie możecie wrócić do czytania na iPadzie.

- Podobnie sprawa wygląda z jedzeniem. Przed dopuszczeniem do iPada, dziecko należy dobrze nakarmić, aby w trakcie zabawy nie żądało czekoladek, chipsów, serków i innych brudzących przekąsek. Na usilne prośby o jedzenie powtórzyć procedurę podobną do tej z napojami.

- Usuń z otoczenia wszelkie przedmioty mogące zarysować iPada – kredki, długopisy, klocki, samochodziki itd. Dozwolone są jedynie bardzo pluszowe misie.

Mamy nadzieję, że z naszym krótkim poradnikiem, wspólne czytanie na iPadzie stanie się przyjemnością.

zbierz wszystkie książeczki

Jan Brzechwa
Kaczka-dziwaczka
Jan Brzechwa
Siedmiomilowe buty
Julian Tuwim
Okulary
Jan Brzechwa
Kwoka
Bajki Polskie copyright © 2012 by PGS Software